Eiropas naudas nedēļa

Eiropas naudas nedēļa ir ikgadēja iniciatīva, kas veicina finanšu pratību visā Eiropā. Eiropas Banku federācija (turpmāk - EBF) un Finanšu nozares asociācija (turpmāk – asociācija) kā tās biedri rūpējas par finanšu izglītību. Mums ir skaidrs, ka spēja pārvaldīt personīgās finanses ir svarīga ikvienam, it īpaši jauniešiem. 

"European Money Quiz" viktorīna

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.-9.kl.), Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz" viktorīnu.

“European Money Quiz" viktorīnu Latvijā organizē Finanšu nozares asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

 

Viktorīna paredzēta divos posmos un notiks bezmaksas mācību platformā Kahoot!:

1. Latvijas mēroga viktorīna starp klasēm norisināsies 22. martā plkst. 11:00 tiešsaistē (jautājumu translācija plānota Youtube kanālā)

2. Eiropas mēroga fināls klātienē notiks 8. maijā, Briselē, un tajā piedalīsies divi labākie skolēni no katras valsts

 

Uzvarētājus Latvijas mēroga viktorīnā tiešsaistē paziņos 23. martā. Uzvarētājiem būs unikāla iespēja vienas dienas garumā piedalīties izglītojošās aktivitātēs, kā arī divu skolēnu un viņu skolotāja dalību Eiropas mēroga finālā no 7. līdz 9. maijam. 

Dalībnieku vidū Swedbank izlozēs 20 galda spēles, kas palīdzēs tālāk attīstīt klases finanšu prasmes.

Asociācija un EBF segs divu skolēnu un skolotāja izdevumus par ceļošanu un izmitināšanu.

8. maijā, Eiropas mēroga finālā, piedalās divi labākie skolēni no 30 Eiropas valstīm. Skolēniem Briselē paredzētas arī izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes, kā arī balvas par sasniegumiem.

“European Money Quiz" viktorīnu spēlē bezmaksas mācību platformā Kahoot!, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Abos finālos jautājumi būs latviešu valodā. Pati Kahoot! platforma ir angļu valodā.

Lai palīdzētu skolēniem sagatavoties viktorīnai, ir izveidotas dažādas viktorīnas latviešu valodā un apkopoti mācību resursi. Skolotāji ir aicināti izmantot "Kahoot!", lai palīdzētu skolēniem sagatavoties uzvarai, un celt skolnieku finanšu pratības līmeni.

"European Money Quiz" materiāli

EMQ plakāts (izdrukājams un izvietojams pie skolas ziņojuma dēļa)

EMQ noteikumi

EMQ skolotāja instrukcija

Kas ir Kahoot!?

Kahoot! ir bezmaksas mācību platforma skolotājiem. Kahoot! platforma ir pielāgota spēlei klasē, kas ļauj ne vien pārbaudīt skolnieku zināšanas, bet arī salīdzināt viņu veikumu. Spēle tiek demonstrēta uz lielā ekrāna, savukārt skolēni uz jautājumiem atbild savās ierīcēs. Kahoot! platformā skolotāji var gan paši veidot savas viktorīnas, gan izmantot jau esošās.

Vairāk par Kahoot!: www.kahoot.com vai  www.kahoot.com/help

Izmēģini kādu no Kahoot! spēlēm. 

 

Kontaktpersona: Madara Lauriņa (+371 29629796, madara.laurina@financelatvia.eu).

Biedri

Asociētie biedri