“European Money Quiz” viktorīnā uzvarējusi klase no Pāvilostas pamatskolas

Nacionālajā viktorīnā augstākos rezultātus uzrādīja Pāvilostas pamatskolas 9.klase ar skolotāju Āriju Paipu. Otrās vietas ieguvēji ir Viļānu vidusskolas 7.a klase, trešās vietas – Bērzaunes pamatskolas 8.klase, savukārt ceturto vietu ieguvusi – Daugavpils 10.vidusskolas 8.a klase.

Latvijas Finanšu nozares asociācija apsveic visus viktorīnas dalībniekus un ar viktorīnas pirmo četru vietu ieguvējiem sazināsies individuāli.

Viktorīna


 "European Money Quiz" viktorīna

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.-9.kl.), Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz” viktorīnu.

Jau ceturto gadu Finanšu nozaru asociācija (Asociācija) kopā ar Junior Achievement Latvia un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), aicina 7.-9.klases skolēnus (vecumā no 13 līdz 15 gadiem), reģistrēties Eiropas Banku Federācijas (EBF) “European Money Quiz” viktorīnai ar mērķi pārbaudīt zināšanas finansēs, matemātikā un kiberdrošībā.

“Jaunieši ir mūsu valsts nākotne, tādēļ viņu izglītošana finanšu pratības jautājumos ir garants valsts attīstības veicināšanai nākotnē. Risinājumu radīšana, kas palīdz vairot jauniešiem izpratni vai raisa interesi par finanšu pratības jautājumiem, ir mērķis uz kuru būtu nepieciešams virzīties nepārtraukti. Asociācija ir gandarīta par ‘’European Money Quiz’’ viktorīnas ikgadējo rīkošanu, kas palīdz izglītot bērnus un jauniešus jautājumos par finansēm, matemātiku un kiberdrošību,” skaidro Asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

Viktorīna notiks divos posmos. Eiropas naudas nedēļas ietvaros, 26. martā skolu klases tiešsaistē bezmaksas mācību platformā “Kahoot!” piedalīsies nacionālajā finālā. Šogad klašu viktorīnas dalībniekiem, kuras Latvijas nacionālajā finālā iegūs visvairāk punktu skaitu, tiks sagatavotas īpašas balvas no viktorīnas atbalstītājiem: Swedbank, Luminor banka, Citadele banka, Baltic International Bank un Signet Bank.

“European Money Quiz” viktorīnu spēlē bezmaksas mācību platformā Kahoot!, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Lai palīdzētu skolēniem sagatavoties viktorīnai, ir izveidotas dažādas viktorīnas latviešu valodā un apkopoti mācību resursi. Skolotāji ir aicināti izmantot “Kahoot!”, lai palīdzētu skolēniem sagatavoties uzvarai, un celt skolnieku finanšu pratības līmeni. Asociācija ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem uzlabot viņu finanšu pratības līmeni. Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, kas atrodamas šīs sadaļas beigās, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un jautru.


 Eiropas naudas nedēļa

Eiropas naudas nedēļa ir ikgadēja iniciatīva, kas veicina finanšu pratību visā Eiropā. Visas nedēļas garumā katru gadu martā 30 + valstīs notiek simtiem pasākumu, lai atzīmētu finanšu pratību Eiropā. Nedēļa ir tapusi, lai sakristu ar globālo naudas nedēļu un daudzām nacionālajām naudas nedēļām, kuras tiek aizvadītas visā Eiropā. Eiropas naudas nedēļu organizē valstu banku asociācijas visā Eiropā koordinējoties ar Eiropas banku federāciju. 2021. gadā Eiropas Naudas nedēļa paredzēta 22. – 26. martā.

Eiropas Banku federācija un Finanšu nozares asociācija kā tās biedri rūpējas par finanšu izglītību.


 Kas ir Kahoot!?

Kahoot! ir bezmaksas mācību platforma skolotājiem. Kahoot! platforma ir pielāgota spēlei klasē, kas ļauj ne vien pārbaudīt skolnieku zināšanas, bet arī salīdzināt viņu veikumu. Spēle tiek demonstrēta uz lielā ekrāna, savukārt skolēni uz jautājumiem atbild savās ierīcēs. Kahoot! platformā skolotāji var gan paši veidot savas viktorīnas, gan izmantot jau esošās. 

Vairāk par Kahoot!: www.kahoot.com vai www.kahoot.com/help


 Izmēģini kādu no Kahoot! spēlēm

Kahoot! spēles, kas pievienotas 2020. gadā:

Kahoot! spēles, kas pievienotas 2018. un 2019. gadā:


Ieskats "European Money Quiz" vēsturē


 2021.gads

“European Money Quiz” viktorīnā uzvarējusi klase no Pāvilostas pamatskolas

Nacionālajā viktorīnā augstākos rezultātus uzrādīja Pāvilostas pamatskolas 8.klase ar skolotāju Āriju Paipu. Otrās vietas ieguvēji ir Limbažu vidusskolas 7.a klase, trešās vietas – Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.b klase, ceturtās vietas – Rīgas Purvciema vidusskolas 9.c klase, savukārt piekto vietu ieguvusi Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 8.b klase.


 2020. gads

“European Money Quiz” viktorīnā uzvarējusi klase no Ludzas pilsētas ģimnāzijas

Nacionālajā viktorīnā augstākos rezultātus uzrādījusi Ludzas pilsētas ģimnāzijas 9.a klase ar skolotāju Žannu Dukaļsku. Otrās vietas ieguvēji ir Limbažu 3. vidusskolas 7.a klase, trešās vietas – Limbažu 3. vidusskolas 7.b klase, ceturtās vietas – Salacgrīvas vidusskolas 8.b klase, savukārt piekto vietu ieguvusi privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” 9. klase.

EMQ uzvaretaji

Viktorīnai “European Money Quiz” reģistrējies rekordliels klašu skaits – 98


 2019. gads

2019. gadā vairāk nekā 1000 skolēnu sacentās finanšu pratībā

Nacionālajā atlasē 2019. gadā ar lielu izrāvienu uzvarēja Limbažu 3. vidusskolas 8.b klase ar skolotāju Laimrotu Sursku. Otrās vietas ieguvēji bija Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b klase, trešās — Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8.a klase.

Divi skolēni no uzvarētāju klases kopā ar savu skolotāju 28. un 29. aprīlī dosies uz Briseli, lai cīnītos par uzvaru 30 Eiropas valstu konkurencē. Skolēniem Briselē paredzētas izglītojošas aktivitātes un balvas par sasniegumiem.

Nacionālajā finālā piedalījās 65 klases ar vairāk nekā 1000 skolēniem no visas Latvijas. Saskaņā ar “Kahoot!” pieejamajiem datiem, gatavojoties finālam, iepriekš sagatavotās finanšu pratības viktorīnas tika izspēlētas 3500 reižu, piedaloties 7000 spēlētājiem.

Laimrota Surska, Limbažu 3. vidusskolas finanšu izglītības, ekonomikas, komerczinību un karjeras izglītības skolotāja, atzina, ka bērni ir ļoti gandarīti par uzvaru un patiesi lepni, ka ir bijuši konkurētspējīgi valsts mērogā. “Spēles gaita un uzvara nesa līdzi tik lielu satraukumu, ka ilgi vēl tika rādītas trīcošās rokas un pārspriestas sniegtās atbildes. Nekad nebija nācies redzēt tik laimīgus bērnus! Nopietni gatavojāmies “European Money Quiz” finanšu izglītības stundās, kas skolā jau vairākus gadus ir kā fakultatīvais kurss 7. un 8. klasēs. Sasniegtie rezultāti motivēs arī pārējos skolēnus un skolotājus piedalīties dažāda veida konkursos, jo ir taču iespējas uzvarēt,” atzina uzvarētāju klases skolotāja.

European money quiz uzvaretaji - baneris

Sadarbības partneri   

                     

Biedri

Asociētie biedri