Aicinām skolotājiem reģistrēt savu 7. - 9. klasi dalībai "European Money Quiz" viktorīnai 22. aprīlī plkst. 10.00 tiešsaistē:

Jaunākā informācija par "European Money Quiz" norisi 2020. gadā: Līdz 15. aprīlim var reģistrēties finanšu pratības viktorīnai "European Money Quiz"

Eiropas naudas nedēļa

Eiropas naudas nedēļa ir ikgadēja iniciatīva, kas veicina finanšu pratību visā Eiropā. Eiropas Banku federācija (turpmāk - EBF) un Finanšu nozares asociācija (turpmāk – asociācija) kā tās biedri rūpējas par finanšu izglītību. Mums ir skaidrs, ka spēja pārvaldīt personīgās finanses ir svarīga ikvienam, it īpaši jauniešiem. 

"European Money Quiz" viktorīna

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.-9.kl.), Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 28 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz" viktorīnu.

“European Money Quiz" viktorīnu Latvijā 2018., 2019. un 2020. gada pavasarī organizē Finanšu nozares asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

“European Money Quiz” viktorīna ir Eiropas Banku federācijas (EBF) iniciatīva, kas tiek īstenota sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs. Šis ir trešais gads, kad EBF un tās biedri ar bezmaksas mācību platformas “Kahoot!” palīdzību aicina Eiropas skolēnus pārliecināties par savu finanšu pratību. “Pagājušajā gadā viktorīnā piedalījās 65 klases ar vairāk nekā 1000 skolēniem no visas Latvijas. Gatavošanās posmā 7000 skolēni visā Latvijā finanšu pratības viktorīnas izspēlēja 3500 reizes,” saka Sanita Bajāre, Finanšu nozares asociācijas vadītāja. “Viena no Asociācijas prioritātēm ir izglītošanas pasākumi finanšu pratības veicināšanai, ‘’European Money Quiz’’ ir lielisks instruments, kā pilnveidot jauniešu finanšu pratību, tādēļ aicinu šo iespēju izmantot un piedalīties viktorīnā,” piebilst Asociācijas vadītāja.

Šogad klases, kuras Latvijas nacionālajā finālā iegūs visvairāk punktu skaitu, vienu dienu 2020. mācību gada laikā varēs piedalīties BlueOrange Bank, Citadele Banka, Luminor, SEB banka un Swedbank izglītojošās aktivitātēs.


“European Money Quiz" viktorīnu spēlē bezmaksas mācību platformā Kahoot!, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Lai palīdzētu skolēniem sagatavoties viktorīnai, ir izveidotas dažādas viktorīnas latviešu valodā un apkopoti mācību resursi. Skolotāji ir aicināti izmantot "Kahoot!", lai palīdzētu skolēniem sagatavoties uzvarai, un celt skolnieku finanšu pratības līmeni. Asociācija ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem uzlabot viņu finanšu pratības līmeni. Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, kas atrodamas šīs sadaļas beigās, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un jautru.

Kas ir Kahoot!?

Kahoot! ir bezmaksas mācību platforma skolotājiem. Kahoot! platforma ir pielāgota spēlei klasē, kas ļauj ne vien pārbaudīt skolnieku zināšanas, bet arī salīdzināt viņu veikumu. Spēle tiek demonstrēta uz lielā ekrāna, savukārt skolēni uz jautājumiem atbild savās ierīcēs. Kahoot! platformā skolotāji var gan paši veidot savas viktorīnas, gan izmantot jau esošās. 

Vairāk par Kahoot!: www.kahoot.com vai www.kahoot.com/help

Izmēģini kādu no Kahoot! spēlēm. 

Kahoot! spēles, kas pievienotas 2020. gadā:

Kahoot! spēles, kas pievienotas 2018. un 2019. gadā:

 

2019. gadā vairāk nekā 1000 skolēnu sacentās finanšu pratībā

Nacionālajā atlasē 2019. gadā ar lielu izrāvienu uzvarēja Limbažu 3. vidusskolas 8.b klase ar skolotāju Laimrotu Sursku. Otrās vietas ieguvēji bija Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b klase, trešās — Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8.a klase.


Divi skolēni no uzvarētāju klases kopā ar savu skolotāju 28. un 29. aprīlī dosies uz Briseli, lai cīnītos par uzvaru 30 Eiropas valstu konkurencē. Skolēniem Briselē paredzētas izglītojošas aktivitātes un balvas par sasniegumiem.

Nacionālajā finālā piedalījās 65 klases ar vairāk nekā 1000 skolēniem no visas Latvijas. Saskaņā ar “Kahoot!” pieejamajiem datiem, gatavojoties finālam, iepriekš sagatavotās finanšu pratības viktorīnas tika izspēlētas 3500 reižu, piedaloties 7000 spēlētājiem.

Laimrota Surska, Limbažu 3. vidusskolas finanšu izglītības, ekonomikas, komerczinību un karjeras izglītības skolotāja, atzina, ka bērni ir ļoti gandarīti par uzvaru un patiesi lepni, ka ir bijuši konkurētspējīgi valsts mērogā. “Spēles gaita un uzvara nesa līdzi tik lielu satraukumu, ka ilgi vēl tika rādītas trīcošās rokas un pārspriestas sniegtās atbildes. Nekad nebija nācies redzēt tik laimīgus bērnus! Nopietni gatavojāmies “European Money Quiz” finanšu izglītības stundās, kas skolā jau vairākus gadus ir kā fakultatīvais kurss 7. un 8. klasēs. Sasniegtie rezultāti motivēs arī pārējos skolēnus un skolotājus piedalīties dažāda veida konkursos, jo ir taču iespējas uzvarēt,” atzina uzvarētāju klases skolotāja.

European money quiz uzvaretaji - baneris

2018. gadā finanšu pratības viktorīnas tika izspēlēta 3400 reižu, piedaloties 8900 spēlētājiem

2018. gadā nacionālajā atlasē uzvarēja Ogres 1. vidusskolas 7.b klase ar skolotāju Noru Heinrihsoni. Savukārt otrās vietas ieguvēji ir Kuldīgas Centra vidusskolas 9. klase, trešās — Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klase un ceturtās - Pāvilostas vidusskolas 8. klase.

Nora Heinrihsone, uzvarētāju klases skolotāja, atzina, ka skolēni ir ļoti priecīgi un gandarīti par klases panākumiem. “Visjaukāk sajutos, kad pēc konkursa viena no skolniecēm teica: “Skolotāj, mēs nekad agrāk kā klase nekur neesam uzvarējuši, tātad mēs tomēr varam!”” pateicoties par pozitīvo piedzīvojumu un pārdzīvojumu, piebilda skolotāja. 

 

 

Viktorīnai reģistrējās 50 klašu ar gandrīz 1000 skolēniem no visas Latvijas. Nacionālajā finālā piedalījās 48 klases, un saskaņā ar “Kahoot!” pieejamajiem datiem finanšu pratības viktorīna tika izspēlēta 3400 reižu, piedaloties 8900 spēlētājiem.

LIZDA vadītāja Inga Vanga: “Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība augstu novērtē pedagogu profesionalitāti un ieguldījumu savu skolēnu apmācībā, kas ir sekmējies ar labiem panākumiem arī nacionālajā atlasē. LIZDA ir neizsakāmi lepna par to, ka arodbiedrības biedru vidū ir tik spēcīgi pedagogu kolektīvi, kas Latvijas vārdu ar savu un audzēkņu panākumiem var nest ar augsti paceltu galvu arī tālāk pasaulē. Vēlam veiksmi, un lai izdodas savas prasmes godam parādīt arī Briselē!”

          

Biedri

Asociētie biedri