Aicinām uzņēmēju organizācijas atbalstīt UR informatīvo kampaņu

Vēršam uzmanību, ka Latvijā no 2018. gada 1. aprīļa patiesā labuma guvēju (turpmāk – PLG) reģistrs būs pieejams ikvienam. Tas padarīs uzņēmējdarbības vidi caurskatāmāku un ļaus uzņēmumiem efektīvāk veikt savu sadarbības partneru izpēti.

Esam pateicīgi Uzņēmumu reģistram (turpmāk – UR) par savlaicīgi uzsākto kampaņu Latvijas uzņēmēju informēšanā. Aicinām arī citas organizācijas informēt savus biedrus neatlikt informācijas par PLG sniegšanu UR uz pēdējo brīdi, lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojumu saņemšanu no tiem pakalpojumu sniedzējiem, kuriem jāpilda Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā noteiktās prasības.

Nosacījumi par PLG reģistrāciju UR stājās spēkā 2017. gada 1. decembrī un paredz, ka informācija uzņēmumiem ir jāiesniedz līdz 2018. gada 1. martam.

2017. gada 9. novembrī stājās spēkā likums “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”, kas uzlabo aktuālas informācijas par juridisko personu PLG pieejamību, paredzot pienākumu ikvienai UR reģistrētai juridiskajai personai atklāt PLG.

Patiesais labuma guvējs

Grozījumi nosaka, ka juridiskās personas PLG ir fiziska persona, kurai:

  • juridiskajā personā tiešas vai netiešas līdzdalības veidā pieder vairāk nekā 25 procenti no juridiskās personas kapitāldaļām vai balsstiesīgajām akcijām vai;
  • kura to tiešā vai netiešā veidā kontrolē.

Papildu informācija

Plašāka informācija par “Grozījumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” pieejama šeit. Vairāk informācijas UR mājas lapā.

Biedri

Asociētie biedri