Ministru kabineta mājas lapā publicētā informācija: Ministru prezidents paraksta rīkojumu par sadarbības grupas izveidi Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanai, 26. aprīlī, 2018.g.

 

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien 26. aprīlī, parakstīja rīkojumu par sadarbības grupas izveidi, lai veicinātu sadarbību finanšu sektora pārveides procesā, atjaunotu Latvijas finanšu sektora starptautisko reputāciju, kā arī novērtētu pārmaiņu procesa ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi.

Sadarbības grupu vadīs M. Kučinskis, un tajā strādās augsta līmeņa pārstāvji no četrām lielākajām bankām, kas kopumā apkalpo ap 90% Latvijas rezidentu – a/s “SEB Banka” grupas, a/s “Citadele Banka”, a/s “Luminor Bank”, a/s “Swedbank” grupas, kā arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Lejiņa un Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

Rīkojums paredz, ka sadarbības grupas vadītājs var pieaicināt piedalīties tās sēdēs Latvijas un starptautisko uzraudzības un kontroles institūciju, kā arī citu starptautisko institūciju pārstāvjus.

“Ir svarīgi, lai būtu operatīva, nepastarpināta informācijas apmaiņa starp valdību, finanšu sektoru, uzņēmējiem, kā arī dažādām institūcijām, strādājot, lai veiktu pārmaiņas Latvijas finanšu sektorā un atjaunotu tā reputāciju”, uzsvēra Ministru prezidents M. Kučinskis.

Par šādas darba grupas izveidi visas puses vienojās 4. aprīlī, kad, lai pārrunātu situāciju finanšu sektorā, Ministru prezidents uz sarunu aicināja četru lielāko Latvijā strādājošo banku pārstāvjus.

Ministru prezidenta rīkojums Nr. 111 par sadarbības grupu

Biedri

Asociētie biedri