Image
Image by Freepik

Latvijas ekonomikas atkopšanās kļūst arvien pamanāmāka, izaugsmi virza eksporta nozares, īpaši apstrādes rūpniecība, biznesa pakalpojumi, IT nozares eksporta kāpums, kā arī turpina palielināties tūrisma nozares apgrozījums. Iekšzemē redzam investīciju kāpumu, bet mājsaimniecību reālais patēriņš neaug.

Aktuālos ekonomikas jautājumus un nākotnes prognozes Latvijas un Baltijas ekonomikas apskatā analizēs Luminor bankas galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš. Apskata prezentācija notiks 17. septembrī plkst. 10.00, un to varēs vērot Luminor Latvija Youtube un Facebook profilos.

“Raksturojot notiekošo vienā teikumā – situācija Latvijas ekonomikā ir labāka nekā pirms gada. Par veiksmi var uzskatīt labāku galveno eksporta tirgu sniegumu. Eiropas fondu ieguldījumi savu nozīmīgo lomu beidzot pilda ar makroekonomisku vērienu. Spriežot pēc vispārējā investīciju kāpuma, kā arī ārvalstu investīciju ieplūdes un tūrisma plūsmu atjaunošanās ģeopolitikas ietekme pamazām mazinās. Savukārt likumsakarības un piepūles rezultāts redzams straujajā rūpniecības investīciju kāpumā, kas sāk jūtami ietekmēt šīs lielākās eksporta nozares rādītājus. Šobrīd slikti klājas tikai dabas resursu nozarēm ar ekonomiku nesaistītu iemeslu dēļ,” norāda Pēteris Strautiņš, Luminor bankas galvenais ekonomists.

Iedzīvotāju labklājību raksturojošā datu aina kopumā uzlabojas, reālās algas aug trešo gadu, bet reģistrētais bezdarbs samazinās piekto gadu pēc kārtas. Par spīti demogrāfiskajai situācijai, ekonomiski aktīvo un strādājošo skaits Latvijā ir stabils. Vienlaikus jau trešo gadu pēc kārtas neaug reālais patēriņš, liekot uzdot jautājumus, kur “pazudis” ievērojamais pirktspējas kāpums.

Ekonomikas apskatā tiks aplūkoti Latvijas un Baltijas ekonomikas interesantākie aspekti un nākotnes prognozes. Tās laikā Pēteris Strautiņš prezentēs šādas tēmas:

  • Esam ekonomikas cikla pavērsiena punktā.
  • Kā rūpniecība būvē sev labāku nākotni?
  • Pakalpojumi – Latvijas ekonomikas ģeogrāfiskais centrs.
  • Vai ir starpība starp budžeta politikas piesardzību un morālo paniku?
  • Baltija salīdzinājumā.
  • Pasaules ekonomiskās ainas elementi.

Ekonomikas apskata tiešsaistes prezentācija norisināsies 17. septembrī no plkst. 10.00.

Citas ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Materiāli

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk