Image

Banka Citadele piešķīrusi teju 2,5 miljonus eiro pašmāju investīciju uzņēmuma “Merito Partners” pārvaldītajam SIA “Valmieras SES” jaunas saules elektrostacijas būvniecībai Valmieras novada Kauguru pagastā.

“Valmieras SES” elektrostacijas projekta kopējās izmaksas paredzētas vairāk nekā 5 miljoni eiro, bet no bankas Citadele piesaistīts finansējums 2 485 000 eiro apmērā. Plānots, ka būvniecības darbi spēkstacijā tiks pabeigti līdz šī gada septembrim. Jaunā saules spēkstacija ar 12 000 saules paneļiem gada laikā saražos 6900 MWh atjaunīgās enerģijas. Aprēķini liecina, ka tas ir pietiekami, lai nodrošinātu zaļu enerģiju aptuveni 3400 Valmieras un tuvējo novadu mājsaimniecībām.

Jaunās saules elektrostacijas īpašnieks ir pašmāju investīciju fonds “Merito Sustainable Energy Fund I” – šobrīd lielākais saules elektrostaciju operators Latvijā. Tas kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju “Saules Energy” pēdējā gada laikā realizējis piecu jaunu SES izbūvi Zilupē, Brenguļos, Inčukalnā, Carnikavā un Kalkūnē ar kopējo jaudu 38,3 MW. “Valmieras SES” un vēl divu elektrostaciju projekti Koknesē un Cēsīs tiks īstenoti līdz 2024. gada rudenim. Astoņu spēkstaciju kopējā jauda ļaus ar zaļo enerģiju apgādāt 35 000 mājsaimniecības visā Latvijā, gada laikā saražojot elektrību 70 000 MWh apmērā.

Mikus Janvars, “Merito Partners” līdzdibinātājs un vadošais partneris:

“Esam gandarīti par bankas Citadele izrādīto uzticību Latvijas investoru zaļās infrastruktūras projektam. “Merito Sustainable Energy Fund I” līdzekļus ieguldījuši 80 Latvijas privātie un institucionālie investori, stiprinot Latvijas enerģētisko neatkarību un sniedzot pievienoto vērtību sabiedrībai. “Valmieras SES” un pārējās mūsu elektrostacijas tiek attīstītas ar pieslēgumu sadales infrastruktūrai, tādējādi to saražoto elektroenerģiju patērēs apkārtējo novadu iedzīvotāji un uzņēmumi.”

“Šis ir trešais saules spēkstacijas būvniecības projekts, ko realizējam kopā ar “Merito Partners” investīciju fondu. Zaļā enerģija ir prioritāte Eiropas mērogā, un prieks, ka Latvijas uzņēmumi aktīvi realizē šos projektus, nodrošinot ieguvumus gan iedzīvotājiem, gan vietējām pašvaldībām. Turklāt investīcijas alternatīvu enerģijas avotu ieviešanā atbalsta arī Eiropas Investīciju bankas garantiju programma uzņēmējiem, ļaujot piesaistīt līdzfinansējumu ar samazinātu procentu likmi,” norāda Vaidas Žagūnis, bankas Citadele korporatīvo klientu pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis.

Par projekta īstenotājiem

“Saules Energy” ir Latvijas atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs. Uzņēmuma mērķis ir panākt, lai investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās būtu ienesīgas un kalpotu plašam sabiedrības lokam.

Latvijas Bankā reģistrēto alternatīvo ieguldījumu fondu “Merito Sustainable Energy Fund I” pārvalda “Merito Partners” – strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk