Image

Ikvienam laiku pa laikam ir nepieciešama atpūta. Vai tas būtu tuvāks vai tālāks ceļojums, aktīvās atpūtas piedzīvojumi vai kultūras izklaides ar draugiem – jebkurš atvaļinājums ir saistīts ar zināmiem naudas tēriņiem. Kā atpūsties, lai pēc tam nebūtu jāraizējas par iztērētajiem naudas līdzekļiem, skaidro Luminor bankas finanšu eksperte Jekaterina Ziniča.

Plāno savu atvaļinājumu

Lai gan nereti atvaļinājumi ir saistīti ar spontānām idejām, ir svarīgi veltīt laiku savu brīvdienu plānošanai. Lai pēc iespējas vairāk taupītu līdzekļus, noderīgi ir noteikt savu atvaļinājuma budžetu.

“Nenoliedzami, dodoties atvaļinājumā cilvēki mēdz ļauties spontāniem un neapdomātiem pirkumiem, tāpēc ļoti svarīga ir savu tēriņu plānošana. Visefektīvāk ir noteikt budžetu katrai atpūtas dienai, tādējādi ieliekot savus tēriņus konkrētos rāmjos,“ uzsver Luminor bankas finanšu eksperte Jekaterina Ziniča.

Ērts veids, kā atvaļinājuma laikā sekot līdzi iztērētajiem naudas līdzekļiem – norēķiniem izmantot bankas norēķinu karti. Tādējādi visa informācija par veiktajiem maksājumiem jebkurā brīdī būs viegli pieejama un sniegs kontroles sajūtu, kā arī papildu drošību.

Meklē veidus, kā ietaupīt

Lai arī kur jūs pavadītu savu atvaļinājumu, meklējiet iespējas, kur un kā samazināt savus tēriņus. Viens no veidiem, kā ievērojami ietaupīt – gatavojiet pats maltītes. Luminor eksperte norāda, ka līdzekļi, kas tiek tērēti dažādās kafejnīcās un restorānos, veido būtisku atvaļinājuma tēriņu daļu.

“Lai ietaupītu, noteikti jāapsver variants ēdienu gatavot pašam. Tā būs iespēja ne tikai būtiski samazināt tēriņus, bet arī labs veids, kā lietderīgi pavadīt laiku ar saviem tuvākajiem – pašu gatavotas vakariņas varētu būt jauka atvaļinājuma sastāvdaļa, kas ļautu iepazīt arī vietējos produktus,” iesaka eksperte.

Izvairies no nevajadzīgiem maksājumiem

Ja atvaļinājumu plānojat pavadīt ārvalstīs, ieteicams savlaicīgi noskaidrot, kāda ir norēķinu valūta izvēlētajā galamērķī. Ja nepieciešams veikt valūtas maiņu, eksperte iesaka to darīt pirms atvaļinājuma, kas ļauj labāk plānot savu budžetu. Dodoties ceļojumā jārēķinās, ka, izņemot skaidru naudu no bankomātiem ārvalstīs, nereti tiek piemērota komisijas maksa.

“Mūsdienu kredītkartes nodrošina iespēju veikt bezmaksas skaidras naudas izņemšanu vairāku simtu apmērā ik mēnesi no bankomātiem visā pasaulē. Tomēr, ja savlaicīgi zināms, ka atvaļinājumā būs nepieciešami lieli skaidras naudas apjomi, ērtāk valūtas maiņu veikt pirms ceļojuma, tādējādi ietaupot un nemaksājot komisijas maksas,” atgādina Luminor bankas finanšu eksperte.

Pārvietojies maciņam un videi draudzīgi

Ja atvaļinājumā ir mērķis nedaudz ietaupīt, priekšroku dodiet ekonomiskākiem pārvietošanās veidiem, piemēram, sabiedriskajam transportam vai velosipēdam. Izvairoties no maksas par degvielu vai autostāvvietu nomu, iespējams atvēlēt līdzekļus citām aktivitātēm atvaļinājuma laikā.

“Ja plānojat atvaļinājuma laikā ceļot, tad pārvietošanās, piemēram, ar velosipēdu, būs iespēja kā lieliski pavadīt laiku, iepazīstot savu ceļojuma galamērķi. Tas ir veids, kā ne tikai ietaupīt, bet arī iespēja saudzēt vidi, izvēloties tai draudzīgākus pārvietošanās veidus,” norāda eksperte.

Izvēlies sev piemērotāko atpūtas veidu

Jebkura atvaļinājuma mērķis ir atpūsties, labi pavadīt laiku, gūt dažādas pieredzes un iespaidus, un to nereti ir iespējams īstenot arī bez lieliem naudas tēriņiem. Bez maksas ir iespējams apmeklēt dažādus muzejus, koncertus un citus pasākumus, kas ir lielisks veids, kā atpūsties no ikdienas steigas. Tiem, kuriem tuvāka ir atpūta dabā – pārgājiens, vakariņas saulrietā vai rīta pelde saullēktā ir iespējas, kā bez liekiem tēriņiem piedzīvot ko aizraujošu un pavadīt kvalitatīvi laiku.

“Jebkurā atvaļinājumā svarīgi ir atpūsties no ikdienas darbiem un pienākumiem. Kādam to ir iespējams īstenot, dodoties pārgājienā tepat Latvijā, kas neprasa lielus tēriņus, tomēr cits dod priekšroku aizceļot uz kādu tālu galamērķi. Lai arī kādu atvaļinājumu jūs izvēlētos, ieteicams tam finansiāli sagatavoties jau savlaicīgi – katru mēnesi ieplānotajai atpūtai atliekot konkrētu naudas summu,” atgādina Luminor eksperte.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk