Image
Unsplash

Banka Citadele piešķīrusi finansējumu 952 000 eiro apmērā SIA “Projektu ekspertu grupa” saules elektrostacijas būvniecībai Jēkabpils novadā.

Saules parku, kas atradīsies netālu no Baļotes ezera, Jēkabpils novada Kūku pagastā, plānots nodot ekspluatācijā 2024. gada vasarā. Spēkstacijas kopējā platība aizņems 3,75 ha, kur tiks izvietoti vairāk kā 3800 saules paneļi ar kopējo jaudu 2,38 MW. Kopējais saražotās elektrības apjoms gadā plānots 2,3 GWh apjomā, kas būs pietiekami, lai ar elektroenerģiju spētu apgādāt aptuveni 1100 mājsaimniecību Latvijā.

“Esam gandarīti par ilggadējo sadarbību ar banku Citadele un sadarbības partneriem, kas palīdz īstenot šo projektu, izvēloties optimālākās piegādes un tehniskos risinājumus, sekojot līdzi jaunākajām tirgus tendencēm. Elektrības pārdošana paredzēta sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Virši Renergy”. Paralēli saules parka izbūvei Kūku pagastā esam uzsākuši arī sagatavošanās darbus nākamajiem projektiem Ogres novadā un Jēkabpils novadā, plānojot 2025. gadā sasniegt kopējo ražošanas jaudu 5MW. Turpinām izvērtēt jaunu saules parku attīstības iespējas, kā arī esam ieinteresēti investoru piesaistē, lai attīstītu jaunus projektus un būtiski paplašinātu mūsu elektrostaciju portfeli”, stāsta SIA “Baltex nami” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Ratnieks.

“Mēs labprāt finansējam pārdomātas un ilgtspējīgas investīcijas, kas ļauj uzņēmumiem kļūt modernākiem un konkurētspējīgākiem, vienlaikus radot arī pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi un sabiedrību. Turklāt Eiropas investīciju bankas atbalsts sniedz iespēju nodrošināt zaļajam finansējumam izdevīgākus nosacījumus, tostarp samazinātu procentu likmi,” saka Guntis Mincis, bankas Citadele vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

SIA “Projektu ekspertu grupa” ir SIA “Baltex nami” meitasuzņēmums, kas Latvijā īsteno alternatīvās enerģijas ieguves projektus no investoru piesaistes etapa līdz būvniecībai, kā arī veic saules spēkstaciju turpmāko ekspluatāciju.

Par Citadeles Grupu

Citadele ir vienīgā Baltijas valstu banka, kuras galvenā mītne atrodas Latvijā, kas nodrošina proporcionāli lielāku ieguldījumu Latvijas ekonomikā. 2023. gada 9 mēnešos Citadele 70 % no pamatdarbības ieņēmumiem guva no darbības Latvijā un uz 30. septembri 74 % no pamatdarbībā nodarbinātajiem darbiniekiem bija nodarbināti Latvijā. Sociālās apdrošināšanas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksa Latvijas valsts budžetā 2023. gada deviņos mēnešos sasniedza gandrīz sniedza 13 miljonus eiro.

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. 2023. gada 9 mēnešos banka Citadele jaunos aizdevumos bija izsniegusi 621 miljonu eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2,9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3,8 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix.

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk