Image

Izmantojot SEB bankas piešķirto zaļo aizdevumu 22 miljonu eiro apmērā, Rīgā pabeigta ar šķeldu darbināmas katlumājas būvniecība. Uzņēmuma SIA “Rīgas BioEnerģija” izveidotā biokurināmā katlumāja ar siltuma ražošanas jaudu līdz 48 megavatiem, ļaus būtiski palielināt atjaunīgo energoresursu īpatsvaru siltumenerģijas ražošanā Rīgā un samazinās atkarību no fosilā kurināmā.

“Ir realizējies viens no SEB bankas pērn piešķirtajiem zaļo aizdevumu projektiem. Šādiem projektiem ir īpaši pievilcīgi nosacījumi no bankas puses, jo vēlamies veicināt ilgtspējas principu iedzīvināšanu dažādās dzīves jomās. Papildus tam, šāda aizdevuma saņemšana ir spēcīgs signāls par uzņēmuma apņēmību būt ilgtspējīgam. Tāpēc pieprasījums pēc zaļajiem aizdevumiem būtiski pieaug – pērn kredītportfelis lielo uzņēmumu segmentā pieauga teju trīs reizes, salīdzinot ar 2022. gadu. Baltijas līmenī uzņēmējiem piešķirto zaļo kredītu apjoms pārsniedz miljardu eiro. Ar šķeldu darbināma katlumāja ir divkāršs ieguvums ilgtspējas kontekstā – tā ļauj nozīmīgi samazināt fosilo resursu izmantošanu siltuma ražošanā, kā arī attīsta Latvijas ekonomiku, jo izmantojam paši savus energoresursus,” projekta nozīmi komentē SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts.

SIA “Rīgas BioEnerģija” biokurināmā katlumāja atrodas Rīgā, Rencēnu ielā 30. Ar moderno un jaudīgo katlumāju tiks būtiski palielināts atjaunīgo energoresursu izmantošanas īpatsvars siltumenerģijas ražošanā Rīgā. Iecerēts, ka projekta rezultātā atjaunīgo energoresursu izmantošanas īpatsvars pieaugs par 7%, sasniedzot 30% siltumenerģijas ražošanu no biokurināmā Rīgas Daugavas labajā krastā.

Samazinot atkarību no fosilajiem energoresursiem, siltuma ražotājam paveras iespēja drošāk prognozēt ražošanas izmaksas, piedāvājot konkurētspējīgu cenu siltumenerģijas tirgū. Biokurināmā katlumāja gadā saražos aptuveni 253 tūkstošus megavatstundu siltumenerģijas, kas ir līdzvērtīgs siltumenerģijas patēriņam 600 daudzdzīvokļu māju apkurei gada laikā.

Uzņēmums SIA “Rīgas BioEnerģija” pilnībā pieder siltumapgādes uzņēmumam AS “Rīgas Siltums”. AS “Rīgas Siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Uzņēmums veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk