Image

Industra Bank izsniegusi zemnieku saimniecībai SIA “Lutriņi” ilgtermiņa aizdevumu 2.8 miljonu eiro apmērā lauksaimniecībā izmantojamās zemes izpirkšanai no Altum, kā arī uzņēmuma saistību refinansēšanai.

Lielāko daļu Industra Bank piešķirtā finansējuma SIA “Lutriņi” izmantos lauksaimniecībā izmantojamās zemes izpirkšanai no Altum, kas būtiski palielinās klienta īpašumā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

SIA “Lutriņi” saimniecisko darbību veic Saldus novadā, pusotra tūkstoša hektāru platībā un saimniecības galvenais darbības veids ir piena lopkopība, kā arī graudkopība, kur daļu izaudzētā uzņēmums izmanto pašu ganāmpulka vajadzībām un daļu pārdod. Lutriņu 500 slaucamo govju lielais ganāmpulks gadā saražo apmēram piecus miljonus litrus piena, kas tiek pārstrādāts tepat Latvijā un nonāk uz mūsu galdiem. Slaukšanas process tiek īstenots jaunā un ļoti pārdomātā slaukšanas zālē, kas uzstādīta vien pirms trīs gadiem.

Saimniecība pēdējos gados īstenoja vērienīgu projektu – izbūvēts liellopu kūts komplekss, investēts daudzpusīgā lauksaimniecības tehnikā. Šo investīciju rezultātā SIA “Lutriņi” izveidojusies par modernu un konkurētspējīgu saimniecību.

Industra Bank Uzņēmumu finansēšanas daļas vadītājs Uldis Glāzers ir gandarīts par uzsākto sadarbību ar SIA “Lutriņi” un pauž bankas vēlmi un gatavību palielināt kredītportfeli lauksaimniecības nozares uzņēmumu segmentā:

“Ekonomiskās attīstības ciklā jebkurā nozarē ir kāpumi un kritumi, taču SIA “Lutriņi” piemērs rāda, ka, komandai tālredzīgi un prasmīgi saimniekojot, izaugsme iespējama visos laikos. Sadarbību uzsākot, ar kolēģiem devāmies ciemos pie  SIA “Lutriņi” vadības un tur sastapām milzīgu pieredzi nozarē, iedziļināšanos procesos un rūpes par saimniecību un tās darbiniekiem, kā arī tur mītošo ganāmpulku – it visā jūtama rūpīga saimnieka klātbūtne. Esam gandarīti par uzsākto sadarbību un iespēju būt par Lutriņu finanšu partneri viņu ieceru īstenošanā, un priecāsimies savu klientu pulkā redzēt arī citus šīs nozares uzņēmumus.”

SIA “Lutriņi” valdes priekšsēdētāja Gunita Dumpe norāda:

“Industra Bank noteikti var lepoties ar tās operatīvo darbību,  kompetentajiem speciālistiem un vadību. Kad mums bija nepieciešams finansējums zemes atpirkšanai no Altum, Industra bankas vadošie speciālisti finansējumu darījumam izskatīja ātri, bez liekas kavēšanās. Tā kā summa bija relatīvi liela un šobrīd piena lauksaimniecības un augkopības nozarē nav tas spožākais periods, bijām noraizējušies, vai būs kāda kredītiestāde, kura atbalstīs mūs šajā situācijā. Patīkams bija arī fakts, ka banka vēlējās apskatīt 2020. gadā uzcelto liellopu kompleksu un SIA “Lutriņi” saimniecību. Esam ļoti pateicīgi bankai par operatīvo darbību, laipnajiem speciālistiem un no sirds esam apmierināti ar izveidojušos sadarbību.”

Par Industra Bank:

Industra Bank ir izveidojuši vietējie uzņēmēji, tās darbību fokusējot uz Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanu. Bankai ir 20.5 tūkstoši klientu – tūkstotis pieci simti juridisku personu un deviņpadsmit tūkstoši privātpersonu, klientu ērtībai piedāvājam apkalpošanas centrus Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī un Jelgavā.

2022. gadā banka strādāja ar konsolidēto peļņu 4.3 miljonu eiro apmērā. Prasmīga kapitāla izmantošana un straujā izaugsme pērn tai ļāva nodrošināt labāko kapitāla atdevi Latvijas banku sektorā. Industra Bank aktīvi pieauga par 57%, 2022. gada 31. decembrī sasniedzot 270 miljonu eiro atzīmi, savukārt klientu noguldījumu apmērs bija 244 miljoni eiro, pieaugot par 61% gada laikā. Vairāk informācijas: https://industra.finance/

Papildu informācijai:
Ieva Zauere
Industra Bank AS
Mārketinga un komunikācijas vadītāja
+371 29485726
ieva.zauere@industra.finance

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk